klasy 0-3

A tak było :

Rok szkolny 2018/2019
W tym roku brało udział 15 klas 1- 3 . Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawczynią zaangażowanie w Święto Kreatywności. Efekt pracy dzieci jest niesamowity. 


To klasa 2 a przy pracy:
Klasa 3 d zaprosiła grupę OA, aby razem z nią bawić się z kropką.
Rok szkolny 2017/2018

W tym roku szkolnym świętowało 11 klas 0-3. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i oczywiście uczniom za zaangażowanie i twórczą pracę!

klasa  1a

15 września w klasie 1a wszystkie dzieci ubrane były w strój w kropki. Nie znały jeszcze powodu takiego przebrania. Dopiero, kiedy poznały  historię Vashti, wiedziały o co chodzi. Potem włączyły się do szkolnej akcji. Na rozgrzewkę dzieci poprzyklejały kropki ze swoimi imionami na granatowe parasole. Potem każdy odrysowywał od szablonu, którym był plastikowy talerzyk kształt dużej kropki na kolorowej kartce. Dzieci z mozołem starały się starannie wyciąć tę odrysowaną, a potem na dużej kropce naklejane były mniejsze kropki. Na koniec na szarym papierze, każdy przykleił swoją ozdobioną kropkę i tak powstała stonoga. Głowę wykonała pani Edyta. Wszystkim bardzo podobał się Dzień Kropki.
Wychowawca klasy 1a: Małgorzata Nowakowska😊


Klasa 2d

Uczniowie klasy 2d znali już film o bohaterce książki o kropce. Zastanawialiśmy się, czy w naszej klasie są też takie dzieci jak Vashti. Okazało się, że tak. Jednak przy pracy nad kropką nikt nie uważał, że sobie nie poradzi. To my w trakcie pracy i jej efekt :Dzieciom też podobała się piosenka wykonywana przez Emily Arrow. Razem z nią śpiewaliśmy i naśladowaliśmy jej ruch. Spróbujcie też! 

wychowawca J. Sałasińska-Andruszkiewicz

Grupa 0 A

Dzieci w oddziale zerowym  z panią Ewą Makowską wykonały przepiękne prace inspirowane kropką i świetnie się bawiły do piosenki o kropce.
Klasa 2a

Tak przebiegała praca w czasie Święta Kropki w klasie 2a pod kierunkiem  pani Aliny Zienowicz :

Świetnym pomysłem były baloniki w kropki!

Klasa 3 j

Na bardzo ciekawy pomysł wpadła klasa 3j z panią Barbarą Wodzińską przedstawiając nazwę naszej szkoły w kropkach. Zobaczcie sami:

Klasa 1 d

W tym roku po raz pierwszy brała udział w naszym święcie klasa 1d pod kierunkiem pani Małgorzaty ŁuckaZobaczcie jak dzieci pracowały: 

klasa III B

Uczniowie klasy 3 b z panią Agata  Klinger skomponowali wspólny plakat zobaczcie jak go tworzyli:W klasach 0-III w roku szkolnym 2016/2017 


„Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka.
Zadania uczestników święta:
  1. Dzieci oglądały  film  o Vashti pt:"Kropki", który był punktem wyjścia do różnego rodzaju refleksji na temat znaczenia kropek w naszym życiu oraz ich łączenia.
  2. Nauczyciele każdej  klasy otrzymali kropki od organizatorek. Uczniowie swoje kropki nakleili na A5 i je ozdabiali.
  3. Potem wycinali swoją pracę i naklejali na wspólny klasowy plakat. 
  4. Na korytarzu odbyła się wystawa plakatów . 

Kropki w  0 A


„Dzień kropki” w klasie II i
W naszej klasie cały dzień dzieci bawiły się w grupach i zbierały kropki. Wykonywały wiele ciekawych zdań, systematyzowały wiedzę, a jednocześnie każde z nich chciało zyskać tytuł „Króla Kropka” lub „Królowej Kropki”.
Do zadań dzieci należało:
zaprojektowanie własnego „kropkowego” komputera i zaprezentowanie go,
rozwiązywanie rebusów oraz wykonywanie innych zadań na punkty,
odnalezienie na placu zabaw wszystkich elementów w kształcie koła/kuli/kropki,
utworzenie „kropki” ze wszystkich uczniów w klasie,
wykonanie „kropki” z dostępnych elementów podczas spaceru itp.
Przez cały dzień przyświecała nam idea kreatywności i dobra zabawa, a także nauka pracy w grupie.
wychowawca- mgr Dominika Pokorniecka

Kropki w I d:
Dzieci z klasy 1d najpierw malowały farbami wymyślone przez siebie kropy. Później ozdobili  otrzymaną kropkę. Potem wszyscy wymyślali jaką ułożyć kompozycję z kopek. Na końcu wszystkie dzieci wyklejały z wydzieranki ramkę do kompozycji z kropek. 


Święto w 2h


Kropeczki w 2jJak ten dzień spędziła klasa 3h zobaczcie:
 To był zwariowany dzień. Wszyscy byli "ubrani" w kropki. Oglądaliśmy filmik o Vashti, czytaliśmy wiersz "Kropka", uczyliśmy się piosenki o kropce. Była burza mózgów- gdzie można znaleźć kropkę....Ciekawe skojarzenia- oko w rosole, żółtko w przekrojonym jajku, pieprzyki, na czole Hinduski, świecące lampki choinkowe, pizza czy oczy sowy. Pomysłów było bardzo dużo. Braliśmy udział w przerwie muzycznej. No i oczywiście wykonaliśmy wspólny plakat.
Wychowawca Małgorzata Nowakowska -Wójt 


W klasie 3j tak wyglądało przygotowanie plakatów:Zabawy w kropeczki w 2B
W klasie 2 b dzieci wycinały po 2 kropki. Na jednej wpisywały czym są najlepsi,  a na drugiej co najbardziej lubią.
Agata 2b. 
Kropeczki w 3 dBrak komentarzy:

Prześlij komentarz